Sunucu

Sanal Sunucu Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Sanal Sunucu Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Günümüz teknolojileri oldukça gelişmiş konuma gelmişlerdir. Birçok farklı avantaj ve kullanım kolaylığını suna bu teknolojiler, hayatımızın her yanında karşımıza çıkmaktadır. Bu teknolojilerden biri olan sunucularda, İnternet kullanıcıları için büyük önem arz etmektedir. Sunucular, İnternet sitelerinin üzerinde yer aldığı, verilerini depoladığı ve erişilebilir olduğu bilgi işlem sistemleridir. Standart bir bilgisayar gibi özellikleri bulunan sunucular, daha çok hosting adıyla anılmaktadırlar. Standart bir bilgisayarın sahip olduğu özelliklere ve bazen daha fazlasına sahip olan bu sistemler, sürekli olarak açık tutulmaktadırlar.

Sürekli açık tutulmalarının sebebi, dünyanın her yerinden her an erişilebilir olmalarıdır. İnternet siteleri de bu sayede sürekli olarak aktif ve ulaşılabilirdir. Sunucular, yani hostingler, yalnızca İnternet sitelerini değil, bazı uygulamaların verilerini ve farklı amaçlı kullanılan işlemlerin verilerini de depolamakta ve işlemektedir. İnternet’in temel dayanaklarından olan sunucular, farklı türlerde de olabilmektedir.

Eğer sizde İnternet siteniz için veya uygulamanız için, ya da sadece depolama yapmak için bir sunucu arıyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Birçok farklı sunucu paketiyle, bütçelere ve amaçlara göre hizmet veriyor ve bu alanda profesyonel çözümler üretiyoruz. Sizde kişiye özel olarak sunduğumuz çözümlerden faydalanmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinde yer alan canlı destek hattından da faydalanabilir ve sunucular hakkında detaylı bilgi alarak, hangisini satın almanızın daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.

Sanal Sunucu Nedir?

Sunucular tür bakımından ikiye ayrılmaktadırlar. Bu türler; Fiziksel sunucular (VPS) ve sanal sunucular (VDS) şeklindedir. Günümüzde her iki sunucu türü de sıklıkla tercih edilse de, sanal sunucular, yani VPS sistemler daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi hem daha uygun fiyatlı olmaları, hem de küçük çaplı işlemlerde daha kullanışlı olmalarıdır. Sanal sunucular yani VPS sistemler, kendi fiziksel CPU, Ram bellek ve depolama alanlarına sahip değillerdir. VDS, yani fiziksel sunucuların aksine, yazılımsal olarak var olan sanal sunucular, fiziksel sunuculara nazaran daha düşük işlem kapasitesine sahip olmaktadır.

Fiziksel bir sunucunun, yani VDS’nin, belirli yazılımlar aracılığıyla sektörlere ayrılmasıyla elde edilen sanal sunucular, yani VPS’ler, bir fiziksel sunucu üzerinde çok sayıda bulunabilmektedir. Bir bütün olarak çalışmanın aksine, her biri ayrı ayrı olacak şekilde hizmet veren ve sistem üzerinde kendine ayrılan alan kadar kullanımda bulunabilen sanal sunucular, işlemci, Ram bellek ve depolama alanını ortak olarak kullanırlar.

Ayrıca sanal sunucu paketlerinden herhangi birini satın aldığınız zaman, maksimum olarak size ayrılan bellek, depolama ve işlemci kapasitesi kadar kullanım yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz fakat kullanma ihtiyacı duymadığınız bellek, depolama ve işlemci kapasitesi ise, gerekli durumlarda diğer sunucular tarafından kullanılırlar. Bu durumun tek dezavantajı, yoğun zamanlarda sistemde yavaşlamalara sebep olmasıdır.

Sanal Sunucu Ne İşe Yarar?

Sanal sunucular, İnternet sitelerinin ve belirli uygulamaların, gerekli görüldüğü taktirde, dünyanın her yerinden ulaşılmasını sağlamak amacıyla çalışan sistemlerdir. İnternet sitelerine ve uygulamalara ait verileri barındırırlar ve işlerler. Ayrıca bu verileri silebilirler de. Sanal sunucular, sahip olunan kişi tarafından istediği şekilde yönetilebilir ve kullanılabilir. Kullanıcılar, kendilerine ayrılan işlemci, bellek ve depolama alanını sonuna kadar kullanabilirler.

Fakat bazı ekstrem durumlarda, bellek, depolama ve işlemci kapasitesinin tamamını kullanamazlar. Bu durumlar dışında oldukça hızlı, kullanışlı ve 99.9 uptimum şekilde çalışan bu sunucular, kesintisiz hizmet verirler. Eğer sizde bir sanal sunucu sahibi olmak istiyorsanız, sitemizi ziyaret edebilir ve sizler için sunmuş olduğumuz hizmet paketlerimize göz atabilirsiniz.

Sanal Sunucu Kurulumu Nasıl Olur?

Sanal sunucu kurulumu oldukça kolay bir işlemdir. Kurulumu yapmak için ilk olarak yapmanız gereken, kendiniz için en doğru sanal sunucu paketini firmamızdan satın almaktadır. Uygun sanal sunucu paketini satın alırken, firmamızın sunmuş olduğu ücretsiz destek hattından faydalanabilir ve destek alabilirsiniz. Doğru sanal sunucu paketini seçtikten ve satın aldıktan sonra, kullanıcı panelinize giriş yapmalı ve karşınıza gelen otomatik kurulum sihirbazını takip etmelisiniz. Kurulum sihirbazı, tüm işlemleri sizin için halledecek ve tamamlayacaktır. Sitemizin sunmuş olduğu full otomasyon kontrol paneli sayesinde, kurulumun yanı sıra, diğer birçok işlemi de otomatik olarak yapabilirsiniz. Bu sayede hem genel ayarlama derdinden kurtulabilir, hem de uzun vadede zaman kazanabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir ayarı yanlış yapmak riskinden de kaçınmış olur ve sanal sunucunuzu en iyi şekilde kullanabilirsiniz.

Sanal Sunucu Fiyatları

Sanal sunucu fiyatları, aylık, 3 aylık ve senelik paketler ile doğru orantılı olarak belirlenmektedir. Fakat fiziksel, yani VDS sunuculara göre çok daha uygun fiyatlı olan bu sunucular, en iyi halleriyle sitemiz üzerinde satılmaktadır. Eğer sizde bir sanal sunucu satın almak istiyorsanız, sitemizi ziyaret ederek, hazırlamış olduğumuz sanal sunucu paketlerine göz atabilir ve kendiniz için uygun olanı satın alabilirsiniz. Ayrıca satın almadan önce, sitemizde yer alan ve 7/24 açık olan canlı destek hattından faydalanabilir ve çok daha doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Sanal sunucu fiyatlarımız ortalama olarak 19.99 TL ile 269.99 TL arasında değişmektedir. Aylık, 3 aylık ve senelik paketler ile satışa sunulan sanal sunucu paketlerimiz, farklı özelliklere ve avantajlara da sahiptir. Ayrıca her bir sunucu paketimizde 7/24 teknik destek hattı bulunmaktadır. Bu sayede yaşanabilecek tüm aksiliklerin önüne hızlı bir şekilde geçilebilmektedir. Bunun yanı sıra sanal sunucu sistemlerimizde HDD değil, SSD disk teknolojileri kullanılmaktadır. SSD disk teknolojileri sayesinde, sunucular çok daha hızlı işlem yapabilmekte ve yüksek performanslarda kesintisiz olarak çalışabilmektedir. Bu disk sistemleri sayesinde kesinti, yavaşlama ve donma problemlerinin de önüne geçilmekte ve bu sayede tüm sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

Sanal Sunucu Kiralama

Sanal sunucu sistemler, satılmak yerine belirli süreler bazında kullanıcıya kiralanmaktadır. Bu süre aylık, 3 aylık veya senelik olarak değişiklik gösterebilmektedir. Fakat her sanal sunucu paketi farklı bir kullanım süresine sahiptir. Kullanım süresi eğer isterseniz aylık olarak, ödemesi yapıldıktan sonra yenilenir ve kullanımına devam edilebilir. Fakat eğer paket yenilenmezse, sunucu sıfırlanır ve tüm veriler kaybolur.

Eğer sizde bir sanal sunucu kiralamak istiyorsanız, firmamızın İnternet sitesini ziyaret edebilir ve hazırlamış olduğumuz sanal sunucu paketlerine göz atabilirsiniz. Birçok farklı özelliğe sahip paketleri, istediğiniz ay bazında kiralayabilir ve kullanabilirsiniz. Kiralama süreniz boyunca sunucu sisteminizi istediğiniz şekilde kullanabilir ve size sunulan avantajların tadını çıkarabilirsiniz.

Sanal Sunucu Programları

Sanal sunucu programlarımız, farklı fiyatlandırmalar ve kullanım süreleriyle kullanıcıya sunulmaktadır. Hazırladığımız farklı özellikteki sunucu programlarını, bütçeniz ve amaçlarınız doğrultusunda İnternet sitemiz üzerinden, belirlenen süre bazında kiralayabilir ve kullanabilirsiniz. Kiralamak istediğiniz sunucu çeşidini ve ortalama bütçenizi belirleyerek, canlı destek hattımızdan da faydalanabilir ve doğru sunucu seçimi yapabilirsiniz. Doğru sunucu seçimini yaptıktan sonra, sunucu paketini satın alabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Satın aldığınız sunucu paketine, üyeliğiniz ile giriş yaparak, otomatik kurulmaları başlatabilir ve size sunulan avantajların tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca firmamız, daima müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Bu sayede eğer sunucu paketimizden memnun kalmazsanız, iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu