Hosting

Hosting’den Sunucuya Geçiş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Bir Hosting’den sunucuya geçmeye karar verdiğiniz zaman, web sitenizin kullanmış olduğu kaynaklar, yazılımlar ve bunlarla beraber ziyaretçi kitleniz gibi önemli durumların analinizi iyi yapmalısınız.
Eğer ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz sunucu kaynaklarınız var ise bunlarla ilgili hizmet aldığınız firmaya ekstra ücretler ödemek yerine, hosting’den fiziksel sunuculara veya bulut sunucularına geçiş yapabilirsiniz.

Genelde bir web sitesinin yoğun trafiğe maruz kaldığı durumların neticesinde (üye giriş ve çıkışların artması) kullanmakta olduğunuz hosting paketiniz yeterli performansı göstermeyebilir. Bu durum ise beraberinde sitenizin hızının düşmesine ve erişim ile ilgili büyük problemlere sebep olur. Bu tarz durumlarda hosting’den sunucuya geçiş yapmanız gerekir, sitenizi bulut veya fiziksel sunucuya taşımanız en sağlıklı karar olacaktır.


Site Trafiği Artması Durumunda Sunucuya Geçiş Yapılır mı?

Web sitenize ulaşım sağlayan kullanıcıların artması, hosting’den sunucuya geçiş yapabilmek için tek bir sebep olarak yeterli değildir. Web sitenizde mevcut olan yazılımları da incelemeniz ve analiz etmeniz gerekir. Sitenizde ürünlerin yüklü olduğu veya satışının yapıldığı sayfanız çok daha fazla veri kullanımı gerektirir. Dolayısıyla bu da sitenize erişim sağlayan müşteri veya kullanıcılarınız tarafından geç görüntülenmesine sebep olacaktır. Bu durum, hosting’den sunucuya geçiş yapma konusunda artık zamanın geldiğini gösterir.


Sitenizin Yavaşlama Sebepleri Nedir?

 Yazılım içeren sorgu kodlarınız, veri tabanını etkileyerek sitenizin yavaşlamasına sebep olabilir.


Müşteri veya kullanıcılarınız herhangi bir ürüne erişim sağlamak istediğinde sorgu kodlarınız ne kadar sağlıklı çalışıyorsa, sunucunuzun da buna bağlı olarak cevap verme süresi de kısalmış olacaktır.

 Sunucunuz istediğiniz kadar yüksek performansa sahip olsun, sitenizde kullandığınız sorgu kodlarınız sağlıklı bir şekilde çalışmıyorsa sunucunuza bağlı olarak cevap verme süresi uzar ve siteniz yavaşlar.


Hosting’den sunucuya geçiş yapmadan önce bu durumları kontrol etmek size fayda sağlayacaktır.

Sunucu ile Hosting Yönetimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Öncelikli olarak hosting’den sunucuya geçiş yapma kararınız, sorumluluklarınız da artacağı anlamına gelir. Bir hosting’e sahip olduğunuzda tüm sunucunuzla ilgili yönetim, hizmet aldığınızı hosting firmasına aittir. Fakat bir fiziksel veya bulut sunucu satın aldığınızda, bütün sunucu yönetimi sadece size ait olacaktır.

Genel olarak kiralık sunucu almak isteyen kullanıcılar, sunucu yönetiminin de sunucu aldıkları firma tarafından karşılanacağı yönünde bir algıyla yaklaşırlar. Fakat sunucu yönetiminde asıl sorumluluk, sunucu sahibindedir.


Hosting’den Sunucuya Geçmenin Avantajları Nelerdir?

Hosting’den Sunucuya Geçiş Yapmanın Avantajları Aşağıdaki Gibidir :

Hosting paketlerinizde olduğu gibi herhangi bir kısıtlama vb. durumlarla karşılaşmazsınız.
Elektronik postalarınızı veya web sitenizin farklı sunucularda barınmasını sağlayabilirsiniz.
Sunucunuzu dilediğiniz tasarıma uygun yapılandırabilir ve güncelleyebilirsiniz.
Yalnızca şahsınıza ait olan özel sunucu kaynak ve deneyimini yaşayabilirsiniz.


SkyVds Hosting Sunucu Barındırma Hizmeti

Sizler de hosting’den sunucuya geçiş yapmayı düşünüyorsanız ve sunucu kiralama ile ilgili kaliteli ve güvenilir arıyorsanız doğru adrestesiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusundaki hizmetlerimizden yararlanmak için bizlere internet sitemiz üzerinden teknik destek ekibimizden ulaşabilir ve detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu