HostingSunucu

Bayi Hosting (Reseller) Nedir? Bayi Hosting Ne Yapar?

Her geçen gün daha da gelişen teknolojiyle beraber insan yaşamının olmazsa olmazı haline gelen internete erişim sağlayan kişi sayısında büyük bir oranda artış görülmektedir ve bu artışla beraber her alanda yeni internet siteleri açılmaktadır. İnternet sitelerinin sayısındaki bu hızlı artış da hosting hizmetlerindeki talebin değişmesine yol açmıştır. Değişen ve çeşitliliği artan hosting hizmetlerinde sunduğu imkânlar sebebiyle “Bayi Hosting” olarak da bilinen “Reseller Hosting” daha fazla ilgi görmektedir.

Bayi Hosting ya da Reseller Hosting Nedir?

Bayi hosting ya da Reseller Hosting olarak bilinen bu hosting çeşidi; birden fazla alan adına sahip kişilerin, girişimcilerin, Web sitesi geliştiren yazılımcıların herhangi bir hosting satıcısından satın aldıkları hosting hizmetini kendi istedikleri fiyat ve donanımlarla satışa çıkarmaları olarak tanımlanmaktadır.

Reseller hosting ve diğer web hosting türlerinin işleyiş yöntemleri arasında herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır.

Reseller hosting paketlerinizi satarken yeni bir altyapı oluşturmanıza gerek yoktur zaten hostinginizi önceden satın aldığınız satıcının hali hazırda bir altyapısı bulunmaktadır. Altyapı için ek bir maliyet gerekmediğinden satışını yapacağınız hosting size ek kazanç sağlayacaktır.

Reseller hosting; e-posta barındırma, domain kaydı, cPanel, SSL sertifikası ve web sitesi yedeklemeleri gibi farklı donanımlar kullanarak hosting satışından elde edeceğiniz ek kazancı daha da arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda Reseller hosting kullanımı çok sayıda hostingin idaresini tek bir panele bağlayarak ortaya çıkabilecek olası bir karışıklığı ortadan kaldırmaktadır. Bununla beraber de web sayfalarınızın tabi olduğu hosting paketlerini rahatça denetlemenizi sağlamaktadır.

Fiziksel ya da sanal sunucu şeklinde satışı yapılan Reseller hosting paketlerinde ayrılan bölüm, bir yazılım yardımıyla biçimlendirilerek kendi hosting bayisini oluşturmak isteyen kişilere iletilmektedir. Ayrılan bu bölüm, hosting sahibi olmak isteyen kişinin kendi talepleri doğrultusunda biçimlendirilmektedir.

Bayi Hosting’de Fiyat Belirleme Nasıl Olmalı?

Hizmet vereceğiniz müşterilerinizin devamlılığını ve aldıkları hizmetten memnun kalmalarını sağlamak için müşterilerinize verebileceğiniz en iyi hizmeti vererek size yapacakları ödemeyi de en düşük fiyatlarda tutmanız gerekmektedir.

Oluşturacağınız paketler müşterilerin talepleri doğrultusunda olacağından fiyat – donanım kıyaslaması sonucuna bakmak size yardımcı olacaktır.

Bayi Hosting’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hosting satışı yapılacak kişilerin talepleri doğrultusunda hazırlanan Reseller Hosting paketlerinin bazılarında site barındırma sınırlaması bulunmaktadır. Bu sınırlamayı aştığınız takdirde mevcut paketinizi daha yüksek bir paket ile yani başka bir sunucuyla değiştirmeniz gerekmektedir. Bu gibi bir sorunla karşılaşmamak için talep edeceğiniz hosting paketinin site barındırma sınırlaması olup olmadığını satın almadan önce incelemelisiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu